Pomysł na dyskusję – Zwiedzanie miast – różne poziomy

05/04/2021

Poniżej znajdziesz ciekawy pomysł na wykorzystanie strony: https://driveandlisten.herokuapp.com/ na swoich zajęciach językowych.

Jest to strona, na której mamy do wyboru obraz z kamer samochodowych z wielu miejsc świata. Jeździmy sobie po wybranym mieście i w trakcie słuchamy lokalnych piosenek. 

Jak możemy użyć jej na naszych lekcjach? 

  1. Robimy burzę mózgów i szukamy przymiotników potrzebnych do opisu miast. 
  2. Przydzielamy uczniów do poszczególnych miast. Im miasto mniej europejskie, tym lepiej. Możemy wybrać, między innymi, Pekin, Delhi, Hawaje, Seoul czy Wuhan:D 
  3. Wyświetlamy prezentację z pięcioma pytaniami na które nasi uczniowie będą musieli odpowiedzieć po skończonej wycieczce. Ważne jest to, aby otrzymali oni te pytania przed rozpoczęciem zwiedzania – dzięki temu będą mogli zastanawiać się jak na nie odpowiedzieć już po zakończeniu przejażdżki. 
  4. Dajemy uczniom kilka minut a następnie prosimy kilkoro z nich, aby opowiedzieli o tym co widzieli. Wyświetlamy również wcześniejsze pytania – pomogę ode uczniom w trakcie ich odpowiedzi. 

Poniżej znajdziesz prezentację z pytaniami, użytecznymi frazami a także przymiotnikami na dwóch poziomach zaawansowania.

>> Język angielski: DOKUMENT PDF

>> Język hiszpański: DOKUMENT PDF

>> Język niemiecki: DOKUMENT PDF 

Możesz też dołączyć na moją grupę na FB na której w każdy czwartek dzielę się pomysłami na zajęcia językowe. W ten czwartek będą ciekawe strony internetowe (takie, jak ta) które czasami wykorzystuję na zajęciach. To jak? Widzimy się na grupie?:)

>> Grupa na FB: Nauczanie języków obcych

A jeśli dotarłaś lub dotarłeś do tego momentu to, z wielką przyjemnością, chciałbym zaprosić Cię na moje pierwsze webinarium:D Tematem webinarium będzie efektywna komunikacja z uczniami – poniżej znajdziesz więcej informacji. 

>> WIĘCEJ INFORMACJI