Gotowa lekcja – Historia D.B. Coopera – poziom A2+/B1

05/02/2021

Lekcja powstała na podstawie legendarnego D.B Coppera – mężczyzny, który po porwaniu Boeing 727 wyskoczył z niego ze spadochronem wraz z walizką zawierającą 200 tysięcy dolarów. Mimo upływu lat mężczyzny oraz pieniędzy nigdy nie odnaleziono. 

WSKAZÓWKI DLA NAUCZYCIELA 

  1. Karta pracy zawiera listę najtrudniejszych słów na końcu dokumentu – warto ją wysłać uczniom przed lekcją, tak aby byli już z nimi zaznajomieni przed rozpoczęciem zajęć. Listę słów w języku angielskim znajdziesz tutaj, a w języku hiszpańskim tutaj.
  2. Lekcja może bardzo dobrze posłużyć za lekcję utrwalającą czas Past Simple. Składa się z 3 części, które uczeń może opowiedzieć po ich przeczytaniu. Warto też po całej historii podać ucznim najważniejsze słowa, aby raz jeszcze opowiedział całą historię od początku. 
  3. Do wersji w jęz. angielskim przesyłam również plik z dwoma ćwiczeniami utrwalającymi słownictwo, które znajdziesz TUTAJ.
  4. Zachęcam Cię do podania uczniom kodów QR, tak aby mogli wyświetlić kartkę pracy na telefonach. TUTAJ znajdziesz bardzo prosty generator kodów QR.

ZAPISZ SIĘ NA MÓJ DARMOWY KURS