2. Aplikacja MS Teams daje nam też oczywiście możliwość umieszczenia materiałów dla całego zespołu. Umieścić je można w opcji Pliki po wejściu na dany zespół. Musimy jednak pamiętać, że tylko umieszczenie materiałów w folderze Materiały z zajęć daje nam gwarancje, że któryś z uczniów nie usunie zamierzenie lub niezamierzenie plików przeznaczonych dla całej klasy. Umieszczając plik pod folderem (a nie w folderze) Materiały z zajęć uczniowie mają możliwość usunięcia naszych rzeczy.
3. Ta funkcja jest z pewnością znana wielu osobom jednak dopiero niedawno dotarło do mnie, że dzięki niej możemy efektywnie zlecić ucznim pracę w parach lub grupach. Aby to zrobić musimy wybrać opcję czatu (która znajduje się po lewej stronie aplikacji) a następnie na górze okna wprowadzić osoby, które mają znaleźć się w pokoju rozmowy. Dalej pozostaje nam już tylko przydzielenie odpowiedniego zadania. Na zajęciach językowych może to być na przykład utworzenie dialogu na wybrany wcześniej temat.
4.Uczeń ma możliwość samego poruszania się po umieszczonej przez nas prezentacji. Po umieszczeniu prezentacji PowerPoint aplikacja pozwala nam zaznaczyć opcję w której dajemy uczniom prawo do przewijania slajdów w dowolnym momencie. Może być to pomocne kiedy dajemy uczniom kilka zadań i każdy z nich wykonuje je we własnym tempie.
5. Masz kilka mikrofonów i nie wiesz z którego najlepiej jest korzystać? Przejdź do ustawień w prawym górnym rogu aplikacji (jest to ikona z twoimi inicjałami lub ustawionym awatarem). Następnie wybierz opcję urządzenia i na środku okna znajdziesz opcję Przeprowadź rozmowę testową. Dzięki niej zobaczysz jak słyszą cię Twoi uczniowie – w moim przypadku okazało się, że słuchawki z mikrofonem dają duuuuuużą lepszą jakość dźwięku niż mikrofon wbudowany do laptopa.